FAQ


– Cloud computing je nový způsob využívání zdrojů (zejména hardware, software) v IT, vycházející z možnosti jejich sdílení mezi aplikacemi a odstranění přímé vazby aplikační logiky na fyzické komponenty (virtualizace).


– Protože umožní lépe využít nakoupenou infrastrukturu nebo dokonce provozovat aplikace na infrastruktuře „vypůjčené“ od poskytovatele na dálku. Také se sjednocuje a zjednodušuje správa až na úroveň samoobsluhy pro uživatele tam, kde je to možné.


– Protože vývoj technologií v oblasti virtualizace společně s vysokou propustností lokálních sítí i Internetu umožňuje využívat koncepty cloud computingu v reálném prostředí. Obecný ekonomický vývoj také nutí k masivním úsporám, s jejichž dosažením může cloud computing pomoci.


– Tedy bez dedikované infrastruktury, jen s velkým množstvím komoditního hardware? Můžete. Ale musíte mít podobnou aplikační strukturu. Tedy relativně malé množství aplikací nad kterými máte relativně velkou kontrolu (vyvíjíte si je sami). Pokud se pohybujete v „normálních“ podmínkách a musíte provozovat databáze, e-mail, ERP systémy atd., nezbyde než se k tomu postavit „normální“ cestou.